Tři druhy outfitů, se kterými na pracovním pohovoru nešlápnete vedle

Máte-li praxi v obcházení pracovních pohovorů, nejspíš dobře víte, jak se obléci a co naopak raději nechat ve skříni. Pokud jste však dlouho práci neměnili anebo jdete dokonce na pohovor úplně poprvé, můžete lehce tápat.

Nemějte ale strach, neboť ani mnoho lidí na straně zaměstnavatelů nemá v tomto ohledu zcela jasno a když nebudete nijak výrazně experimentovat, váš outfit nejspíš nebude důvodem, proč dané místo získal někdo jiný.

Zde je pár užitečných kombinací od specialistů z pracovního portálu Personalistka.cz.

  1. Černobílá klasika

Pokud chcete anebo potřebujete jít opravdu na jistotu, kostýmek nebo oblek neutrálních barev doplněný o bílou košili a vhodné doplňky nemůže být šlápnutím vedle.

Dejte pozor, ať vás outfit zbytečně nepostarší a zvolte zajímavou elegantní obuv, hodinky, opasek, brýle anebo něco jiného, čím jednolitost celého vzhledu alespoň trochu oživíte.

Myslete také na to, že oblečení na pohovor je potřeba přizpůsobit druhu pozice a pracoviště, kde se o práci ucházíte. 

  1. Lehká kreativita

Když jste spíše kreativní typ (a třeba i žádáte o práci tohoto typu), pak není od věci dát prostor troše toho sebevyjádření. Určitě nemůžete na první pohled hrát všemi barvami, ale vhodné šaty pro dámy doplněné výraznějším šperkem anebo kalhoty či sako v trošku živějším odstínu pro pány nemohou nikoho urazit či zaskočit. Naopak je možné, že si vás pak na základě vzhledu lépe zapamatují.

V korporátu však s tímto stylem opatrně.

  1. Ležérní business

Když není potřeba oblek či kostým, ale mnoho barev si nemůžete dovolit, je tu zlatá střední cesty. Mužská varianta by mohla vypadat jako světlé kalhoty, kvalitní košile a elegantní svetr a dámská zase jako sportovně elegantní šaty anebo outfit tak trochu golfového stylu.

Budete působit svěže a elegantně zároveň a vyhnete se tomu, že si vás člověk na druhé straně stolu zařadí jako „staromladý“ typ.